Dla każdego coś odpowiedniego – pasty dla dzieci, pasty do wrażliwych zębów

Niby jestem twardą babką, która pewnie stąpa po ziemi. Radzę sobie z wieloma domowymi obowiązkami (również typowo męskimi), w urzędach oraz instytucjach jestem skuteczna i cierpliwa, robię zakupy, biegam, ćwiczę itp., itd. Ale okazuje się, że nawet taka strong woman może być naprawdę delikatna i wrażliwa. W moim przypadku dotyczy to m.in. wrażliwej… cery i nadwrażliwych zębów.

wrażliwe zęby
Wrażliwe zęby dają się we znaki

Wrażliwa kobieta
Pół żartem, pół serio, ale w codziennej rzeczywistości mogą być to nie lada wyzwania. Znalezienie kremu, który nie podrażni mojej twarzy, trwało kilka miesięcy. Na szczęście okazało się, że moja kapryśna cera przyjmuje z wdzięcznością nie tylko kosmetyki z wyższej półki cenowej. Wrażliwe zęby to również spory problem i to na co dzień. Zwłaszcza kiedy jest to nieprzyjemne odczucie i reakcja na zimne oraz na gorące, na kwaśne, czasem też na słodkie. A zatem – co jeść i jak żyć Droga Redakcjo?

Pasty dla dzieci są… dla dzieci

mycie zębów
Każdy ma swoją, właściwą pastę do zębów

Oczywiście wiem, że pasta do wrażliwych zębów nie jest dziś rzadkością w drogeriach. Ale również w tym przypadku znalezienie łagodnej i skutecznej pasty może nie być aż tak bardzo oczywiste. Z reguły polegam na ekspertach, szczególnie w dziedzinie medycyny. Dlatego temat pasty do wrażliwych zębów przedyskutowałam wreszcie z moim dentystą. Najpierw jednak próbowałam, posługując się sobie tylko właściwą logiką, różnych sposobów. Jednym z nich były… pasty do zębów dla dzieci.
W mojej głowie pełnej pomysłów pojawiła się myśl, że może właśnie produkt przeznaczony dla dzieci będzie odpowiedni dla moich nadreaktywnych zębów. Niestety ziarno wątpliwości padło na podatny grunt, kiedy poczytałam np. o Colgate dla dzieci. Z założenia są to pasty dla dzieci, które mają jeszcze buzie pełne mleczaków, ewentualnie pojawiają się małe stałe ząbki. Przy całym szacunku dla mojego uzębienia, mleczaków już nie posiadam.

colgate
Dobry wybór dla moich zębów

Dobre rozwiązanie dla wrażliwych zębów
Zagubiona w gąszczu produktów poszłam po rozum do głowy, a konkretnie po mądrą radę do dentysty. Na dobry początek zasugerował mi Colgate Sensitive Pro-Relief i okazało się, że tym razem nie muszę dalej poszukiwać. Poza bardzo istotną dla mnie skutecznością, jest to również jeden z produktów w tej serii, a zatem mogę również wybrać np. pastę do zębów wrażliwych wybielającą albo Colgate Sensitive Pro-Relief Naprawa Szkliwa.
Szczerze mówiąc (pisząc) jak na razie patent działa, nie syczę z bólu pijąc dobrze ciepłą herbatę czy też jedząc moje ulubione jabłka.

Zdjęcia: shutterstock, colgate.pl

Dodaj komentarz