Dobre rady z internetu – przeziębienia i kaszel u dziecka

Jakiś czas temu pisałam o tym, że chory mężczyzna niewiele różni się od dziecka z kaszlem czy katarem. Ba! Jest nawet trudniejszy w obsłudze od malucha, bo jest większy, bardziej marudny i roszczeniowo – oczekujący… obsługi pielęgniarskiej, natychmiastowej ulgi oraz zapewnienia rozrywek dla biednego, leżącego pacjenta…

Takiego uciążliwego i jęczącego osobnika mam we własnym domu. Na szczęście szanowny małżonek nie choruje często i poza tym jest bardzo do rzeczy. Nie tak dawno miałam okazję porównać mojego „chłopczyka” z chrześniakiem, który jak wiadomo jest sporo młodszy, ponieważ ma zaledwie rok.

chory
Niestety dzieci czasem chorują

Internetowe porady dla mam
Oczywiście wszelkie problemy zdrowotne takiego malucha to dla rodziców mniejszy albo większy stres. Ale muszę przyznać, że mały Staś jest naprawdę cudownym dzieckiem. W porównaniu z moim małżonkiem praktycznie nie marudzi, pozwala na wszelkie niezbędne zabiegi. I tu muszę się pochwalić, że moja psiapsiółka – mama Stasia, korzysta i chwali sobie porady z serwisu, który ja jej poleciłam. Chodzi oczywiście o stronę http://www.kaszeludzieci.pl, na którą ja trafiłam szukając sposobów na kaszel u dziecka po trzydziestce, czyli u mojego małżonka.

Leczenie i pielęgnacja małego pacjenta

katar
Praktyczne porady dotyczące opieki nad małym pacjentem

Na szczęście Staś nie należy do chorowitków, a zatem jego rodzice nie muszą często zaglądać np. do internetowego Poradnika dla Rodziców – Kaszel u dzieci i niemowląt. Niemniej jednak w sytuacjach awaryjnych stosują się zarówno do porad dotyczących inhalacji maluszka, oklepywania plecków czy oczyszczania zakatarzonego noska, jak i wskazówek na temat rodzajów i leczenia kaszlu. Praktycznie na każdym etapie życia istotne jest zastosowanie odpowiednich środków na suchy lub mokry kaszel u dziecka. Również w przypadku dorosłych chłopców…
Oczywiście życzę Stasiowi i jego mamie, żeby nie musieli sięgać do tego rodzaju porad, żeby maluch rósł zdrowy i okrąglutki. Niemniej jednak cieszę się, że mogłam im naprawdę pomóc, że porady, opracowania i wskazówki na temat infekcji, przeziębień i kaszlu u dzieci, przydają się młodej, zabieganej mamie.

Zdjęcia: Shutterstock

Dodaj komentarz