Jeść to móc – dieta na erekcję

Delikatny, drażliwy, ale jakże ważny temat – męska sprawność seksualna. Nie ma mężczyzny, który nie przejmowałby się swoimi „osiągnięciami” w tym zakresie, ale także niewielu jest takich, którzy przyznają się do ewentualnych wątpliwości albo co gorsza niepowodzeń. Po kryjomu, w tajemnicy przeszukują „internety” zamiast porozmawiać z ekspertem czy nawet podzielić się problemem z partnerką. A przecież rozwiązania takie jak chociażby suplementacja, wyeliminowanie szkodliwych czynników czy też odpowiednia dieta na erekcję są jak najbardziej w zasięgu i do zrealizowania, szczególnie w parze.

Jedz na zdrowie
Od zawsze wiem, że powiedzenie jesteś tym co jesz to jedna z największych mądrości. Nasze menu wpływa na kondycję, wagę, funkcjonowanie układu pokarmowego, odporność, samopoczucie itp. Nie trzeba być zatem fachowcem, aby domyślić, się że dieta ma również wpływ na sprawność seksualną mężczyzn. Najprostsze skojarzenie dotyczy oczywiście zależności miedzy otyłością a problemami z erekcją czy też zaburzeń układu krążenia.

sałatka
Zdrowa przekąska dla prawdziwego faceta 🙂

Erekcja – jak to działa
Wystarczy zrozumieć na czym polega erekcja, aby od razu dostrzec wpływ tego co i ile się jada na potencję. Mamy tu do czynienia z reakcjami chemicznymi, mechanizmami, w której ogromne znaczenie ma prawidłowe krążenie. Do erekcji dochodzi pod wpływem oddziaływanie tlenku azotu na rozkurczanie naczyń, do naczyń jamistych napływa krew, aby ją utrzymać musi nastąpić zablokowanie odpływu krwi. Tyle od strony technicznej, ale przecież erekcja rodzi się również w głowie. A zatem wszelkie kompleksy, kiepskie samopoczucie, niska samoocena to czynniki, które będą przeciwnikami udanego pożycia. Medycznie udowodniony jest negatywny wpływ chorób takich jak miażdżyca, cukrzyca, choroba wieńcowa, a są to jakby nie patrzeć schorzenia, które często wynikają ze złej diety.

permen
Suplementacja na problemy i jako uzupełnienie diety

Zdrowa dieta i suplementacja
A zatem co powinno znaleźć się w codziennym menu i jak ma wyglądać zbilansowana dieta na erekcję? Musi być oczywiście różnorodna, bogata w zdrowe białko (chude mięso, ryby), wielonienasycone tłuszcze, błonnik, wartościowe węglowodany (np. pełnoziarniste pieczywo, kasze i makarony). W takim jadłospisie nie może zabraknąć świeżych warzyw, owoców. Kompletując składniki diety na erekcję wybieramy takie, które są bogate w witaminę, A, C, E, B6, B12, żelazo, azotany, cynk, selen, miedź. Ze względu na szybkie tempo życia, stres warto również wziąć pod uwagę suplementację, chociażby dlatego, że nie zawsze uda się w codziennym menu zawrzeć wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jednym z popularnych, sprawdzonych suplementów są preparaty z linii Permen, w których działa m.in. arginina, ekstrakt z buzdyganka naziemnego czy korzenia żeń-szenia.

słodycze
Słodycze, alkohol, tłuszcze trans – zdecydowanie NIE

Co wykreślamy z menu?
Omawiając to, co warto uwzględnić w diecie na erekcję, nie zapominajmy też o tym, czego należy unikać. Na pewno skreślamy z menu wysoko przetworzone produkty, żywność bogatą w sól, tłuszcze trans, cukry proste i słodziki. Pamiętajmy także o tym, że erekcji nie służą używki, począwszy od alkoholu, przez papierosy, po preparaty „na masę, siłę” (np. sterydy). Podobnie rzecz ma się z niektórymi lekami.

Wiele ciekawych informacji na temat wspomagania potencji, udanego pożycia i suplementacji znajduje się na stronie producenta suplementu Permen, np. tutaj

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Zdjęcia: Shutterstock, permen.pl

Dodaj komentarz