Kolejne prezentowe wyzwanie – Dzień Mężczyzny

O tym, że 8 marca jest Dzień Kobiet wiem od zawsze, jak na rasową kobietę przystało. Choć niewątpliwie dziś chyba mniej celebruje się to święto. A szkoda… Natomiast zawsze mam problem z Dniem Mężczyzny, Chłopaka, Faceta itd. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że to święto co roku zaskakuje mnie coraz to inną datą.

gift-voucher

Dzień Chłopaka? Kiedy…?
Z zamierzchłych nastoletnich czasów pamiętam, że prezenty dla chłopaków przygotowywało się np. na 9 marca, czyli dzień po naszym dziewczyńskim święcie. We wspomnieniach pojawia się też data 4 kwietnia. Jakby nie patrzeć na ogół nie jestem przygotowana. Nagle okazuje się, że to już, zaraz, za parę dni albo w ogóle dzień chłopaka był wczoraj. W tym roku nie jest tak strasznie, bo podobno święto panów przypada 30 września, o czym dowiedziałam się prawie dwa tygodnie wcześniej. Jak na moje standardy bardzo dużo czasu na wymyślenie i zorganizowanie prezentów dla moich chłopaków (męża mam jednego, ale jest jeszcze brat, tata…)

O czym marzy mężczyzna
Niewątpliwie w tym roku jestem w znakomitej sytuacji. Znam datę z wyprzedzeniem i mam sprawdzony katalog marzeń. Sprawdzony, ponieważ już wiem, że właśnie tu znajdę prezent dla chłopaka z fantazją (a znam tylko takich), Szanowny małżonek obdarowany prezentem urodzinowym w postaci ekscytującej jazdy, cieszył się jak dziecko. A zatem wiadomo gdzie poszukam inspiracji, jeśli chodzi o prezenty na dzień chłopaka. Oczywiście nie jest tak dobrze, żebym szybko i bez problemów zdecydowała i wybrała. Nie mam wątpliwości jeśli chodzi o mojego brata, od pierwszej chwili wiedziałam, że to będzie któryś z kulinarnych prezentów. Jeszcze się waham między warsztatami a wejściem w tajniki przygotowania sushi. Pozostając w nieco podobnym klimacie tatę uszczęśliwię chyba degustacją wina albo spotkaniem z sommelierem. Oczywiście straciłam impet i wenę przy wyborze podarunku dla męża – jak zwykle… Nie chcę się powtarzać, więc odpadają motoryzacyjne przygody. Na szczęście nie jest zbyt skłonny do latania, skakania, spadania itp. Im mniej dni pozostaje do 30 września tym bliżej mi do zakupu gift vouchera. Niech sam wymyśla sobie prezent i przekona się, że to niełatwe zadanie.

Dodaj komentarz