Piękne włosy – czy warto stosować nabłyszczacz?

Gęste, wypielęgnowane, lśniące… Tak powinny prezentować się zdrowe, ładne włosy, niezależnie od koloru i długości. Jak wiadomo różnie z tą prezentacją bywa. Dlatego większość kobiet z zainteresowaniem śledzi wszelkie nowinki w zakresie pielęgnacji włosów i posiada bogatą kolekcję preparatów, które mają zapewnić piękną fryzurę. Oczywiście wszelka przesada włosom nie służy, kosmetyków używamy z umiarem i tych właściwych. A jak mądrze i efektywnie (oraz efektownie) stosować nabłyszczacz do włosów?

Jak działa nabłyszczacz

Jak sama nazwa wskazuje nabłyszczacz jest kosmetykiem przeznaczonym do włosów matowych, pozbawionych blasku, ale nie tylko. Stanowi również efektowne wykończenie fryzur na tzw. wyjście, jest to bowiem preparat, który zapewnia efekt końcowy, czyli właśnie wymarzony połysk. Formuła kosmetyków pozwala wniknąć cząsteczkom głęboko w strukturę włosów, dlatego z reguły mają one również działanie pielęgnujące – nawilżające i regenerujące. Jednocześnie chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi czy termicznymi.

różowe włosy
Włosy wyglądają świeżo i zdrowo

Stosuj go z umiarem…

Mimo, że jest to kosmetyk zapewniający taki spektakularny i pożądany rezultat, raczej nie stosuje się go codziennie, nadmiar powoduje obciążenie włosów i odwrotny efekt – nieświeżą, „przyklapniętą” fryzurę. Do częstego używania zaleca się raczej specjalne spraye oraz odżywki do włosów matowych, a typowy nabłyszczacz stosujemy, kiedy fryzura ma naprawdę zrobić wrażenie. Zdecydowanie bardziej widoczny efekt uzyskuje się na włosach prostych, ponieważ stanowią gładka powierzchnię, lepszym, tłem są również włosy ciemne. Co oczywiście nie oznacza, ze nabłyszczacz nie sprawdzi się w przypadku blondynek z uroczymi falami czy lokami.

kok
Idealny jako wykończenie misternych fryzur

Jak stosować nabłyszczacz

Dobry nabłyszczacz nie tylko zapewnia efektowny połysk, ale także odżywia i nawilża włosy. Nie powinien ich obciążać, sklejać ani przesuszać. Warto wybrać kosmetyk, który chroni też przed blaknięciem koloru. Nabłyszczacze dostępne są w postaci sprayu, kropel, odżywki, w lakierach oraz jako krem. Najczęściej stosuje się spraye nabłyszczające. Aplikujemy tylko na czyste, świeżo umyte i ułożone włosy. Nie należy spryskiwać ich od samej nasady.

rude
Nabłyszcza, pielęgnuje, regeneruje

 

 

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz