Pielęgnacja długich włosów – od szamponu do… obiadu

Długie, piękne włosy to jeden z atrybutów kobiety. Zawsze na czasie, zapewniają szerokie spektrum kreowania różnych fryzur na każdą okazję. Tylko zadbane i zdrowe są prawdziwą ozdobą. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja długich włosów.

Długie włosy zachwycają, ale też o wiele bardziej widać na nich wszelkie zaniedbania, błędy w pielęgnacji i problemy. Przyda się zatem kilka praktycznych porad, jak prawidłowo pielęgnować długie włosy.

rude
Długie włosy – wiele możliwości układania, upinania…

Zacznijmy od… końca

Prawdziwą bolączką w przypadku długich włosów są końcówki – przesuszone, rozdwajają się. Zaleca się, aby podcinać je regularnie, co 2-3 miesiące. Szczególnie, że włos rozdwojony będzie się rozdwajał dalej i w efekcie zamiast spektakularnych długich włosów mamy suchą strzechę.

zniszczone
Końcówki – słaby punkt długich włosów

 

cięcie
Systematycznie podcinaj końcówki

Pielęgnacja długich włosów to odpowiednie kosmetyki

Istotny jest skład, dlatego dobrym pomysłem są kosmetyki profesjonalne oparte na naturalnych składnikach np. olejkach, ekstraktach roślinnych, proteinach oraz aminokwasy. Należy unikać kosmetyków zawierających szkodliwe SLS, agresywne detergenty. Liczy się dobry szampon, odżywka, warto również zainwestować w maskę do włosów. Kompleksowe zastosowanie serii kosmetyków zapewni najlepsze rezultaty.

odżywka
Zastosuj odpowiednie szampony, odyżwki, maski

Jak pielęgnować długie włosy

Wiemy czym, ale trzeba także wiedzieć jak. Bardzo ważnym etapem jest mycie. W przypadku długich włosów należy rozprowadzić szampon w dłoniach i dopiero nanieść na włosy. Nie szarpiemy, traktujemy włosy delikatnie. Dotyczy to zarówno mycia, jak i czesania, osuszania i modelowania. Zaleca się też unikanie suszarki i rozczesywania mokrych włosów.

suszarka
Nie susz, nie szarp – szanuj długie włosy

Dieta ma znaczenie

Jesteś tym co jesz i … takie masz włosy. Wskazane jest wprowadzenie do menu np. białka (chude mięso, ryby), witamin (np. w cytrusach, warzywach, nabiale). Warto spożywać też drożdże – bogate w aminokwasy i witaminę B.

gotuje
Zdrowa dieta = zdrowe włosy

Zdjęcia: pixabay.com, shutterstock

Dodaj komentarz