Jak robić dobre zdjęcia – zapisz się na kurs fotografii w Warszawie

Mimo powszechnego korzystania z aparatów w smartfonach wiele osób wciąż chce NAPRAWDĘ fotografować. Dla nich odpowiedź na pytanie – jak robić ładne i ciekawe zdjęcia – będzie na pewno bardzo interesująca. A jak się uczyć i poznawać odpowiedzi to z najlepszymi. Doskonałą okazją może być jeden z kursów fotografii w Warszawie, organizowany przez prawdziwych profesjonalistów, czyli Akademię Nikona.

Dobry fotograf, czyli…?

Dobry aparat warto mieć, ale to nie wystarczy, żeby robić udane zdjęcia. Niestety nawet tzw. dobre oko, wrażliwość czy naturalny talent to trochę za mało. Tak naprawdę na warsztat fotografika składają się przecież różne czynniki – od wspomnianego już sprzętu i daru do zatrzymania w kadrze chwil, emocji i wrażeń, po jakże ważną wiedzę, umiejętności techniczne. W przypadku fotografowania doskonalenie warsztatu to proces ciągły, chociażby dlatego, że postęp i rozwój dotyczy aparatów, obróbki zdjęć, oprogramowania itp. Niemniej jednak od czegoś trzeba zacząć i takim dobrym początkiem, krokiem do profesjonalizmu albo prawdziwej pasji może być wspomniany kurs fotografii w Warszawie.

aparat
Jak zostać fotografem z prawdziwego zdarzenia…?

A może dobry kurs fotografowania…?

Podstawy fotografii – jak robić dobre i udane zdjęcia? Na tak postawione pytanie odpowiadają na zajęciach i warsztatach eksperci związani z Akademią Nikona. Na kurs zapraszają wszystkich wielbicieli fotografowania, którzy chcą robić zdjęcia – dobre, interesujące, wyjątkowe. Oczywiście nie jest to oferta skierowana tylko do fanów Nikona, ale do tych, którzy chcą pracować z cyfrową lustrzanką. Wartością kursu jest nie tylko przybliżenie ważnych umiejętności takich jak praca z plikami RAW, światłem i katalogami zdjęć. Zajęcia mają także obudzić kreatywność, wrażliwość, indywidualne podejście do fotografowania.

zdjęcie
Kompleksowe podejście do robienia dobrych zdjęć

Kompleksowo i na temat!

Konkrety? Oczywiście szczegółowe informacje na temat zakresu i terminów kursów fotografii  Warszawie prezentuje serwis internetowy Akademii Nikona (https://www.akademianikona.pl/kursy/6/kurs-podstaw-fotografii-jak-robic-ladne-i-ciekawe-zdjecia/). Na wstępie warto jednak wiedzieć, że po ukończonym kursie wiele spraw się wyajśni, np. znaczenie pojęć takich jak: kompozycja, punkt widzenia, perspektywa, linia, skala, tekstura, kolor, złoty podział, trójpodział, przestrzeń, światłocień, oświetlenie, złota godzina, magiczna godzina, niebieska godzina, pierwszy plan, tło, kadr, czarno-białe, właściwy moment, wydruk, trwałość wydruku, inspiracja, odbitka, papier fotograficzny, temat, fine art, statyka, dynamika, główny temat. Jak widać atutem warsztatów jest kompleksowe podejście do wprowadzenia w świat fotografii – są aspekty czysto techniczne, ale też wiele na temat kompozycji, szukania inspiracji itp. Organizatorzy „ostrzegają”, a właściwie obiecują: Uwaga! To nie jest teoretyczny wykład. Na tym kursie się rozmawia. Jeśli tylko pogoda na to pozwala dużo fotografujemy! Jeśli nie pozwala to też fotografujemy i oglądamy!

fotograf
Tu się naprawdę FOTOGRAFUJE!

 

 

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz