Tradycyjne okazje, oryginalne pomysły – prezent dla mamy

Miesiąc bez pisania o prezentach miesiącem straconym! Ta sentencja może być moim motto na dziś. Oczywiście nie ma takiej możliwości, żeby tegoroczny kwiecień zapisał się w pamięci tylko jako miesiąc wyjątkowo kobiecej aury – zmiennej i kapryśnej. Dla mnie to również czas wyboru prezentu dla mamy. Jakby nie patrzeć już wkrótce maj i Dzień Matki, święto które lubię od zawsze.

mama i córka
Zawsze lubiłam Dzień Mamy…

Niełatwe zadanie – podarunek dla Mamy
Przyznam się, że z ciekawości i bez wiary w interesujące pomysły zajrzałam również do Katalogu Marzeń, który zainspirował mnie wcześniej w temacie podarunków dla małżonka. Można powiedzieć, że było w tym nawet troszkę przekory. Pomyślałam sobie „No i co? Jak wygląda Wasza kreatywność, kiedy chce się obdarować tak wymagającą osobę jak Mama?” Dotychczas prezenty – przeżycia kojarzyły mi się raczej z nieco zwariowanymi pomysłami, które trafią w marzenia i oczekiwania nieco młodszych osób. A przecież prezent dla mamy… zwłaszcza dla mojej Mamy, powinien łączyć w sobie wiele pozornie (???) sprzecznych cech.

Kobiece dylematy Mamy

kwiaty
Niełatwo wybrać prezent dla mamy

W temacie podarunków moja mama najczęściej przejawia postawy takie jak „Ależ nie fatygujcie się, nie potrzebuję żadnych prezentów…”, jak również „Tylko żadnych praktycznych podarunków, patelnia to prezent dla wszystkich a nie dla mnie”. Słyszymy również „Oczywiście, dzień kobiet to żadna okazja, żeby pamiętać o tym, że matka to też kobieta!”. Zdarzyło się także zdanie „Apaszka z jedwabiu?? Musiała kosztować tyle co… dobry, nowy blender”.

Marzenie o prezencie dla Mamy
Jak widać prezent dla mamy powinien być… albo lepiej nie. Może być przydatny np. w kuchni, ale niech będzie niepraktyczny. Z tym większym zainteresowaniem poddałam ciężkiej próbie serwis Katalog Marzeń. Jak się okazuje istnieje tu specjalna kategoria Prezenty dla Mamy i trzeba przyznać, że jest to prawdziwa karuzela setek pomysłów. Od dość tradycyjnych pomysłów na elegancką kolację przy świecach, przez jakże miłe wizyty u stylistki lub w salonie piękności. Są również opcje podarunków dla mam, które lubią dreszczyk emocji i dla tych, które wciąż zdobywają nowe umiejętności. Mamy więc skok spadochronowy i kurs przyrządzania sushi…

 

spa
Wysyłam Mamę do SPA!

To będzie wSPAniały prezent dla Mamy
Poziom trudności wyzwania, jakim jest prezent dla mojej mamy sprawił, że poświęciłam trochę czasu na dyskretny wywiad i poszukiwania. Ale wydaje mi się, że trafiłam na połączenie przyjemnego z pożytecznym, na podarunek tylko dla mamy, a jednocześnie na swój sposób praktyczny. Otóż postanowiłam wysłać moją mamę na zabiegi SPA. Wiem, nie jest to może jakiś super oryginalny pomysł. Ale wiem też, że mama z własnej inicjatywy nie zafunduje sobie rozkoszy dla ducha i ciała. Z drugiej strony jestem przekonana, że absolutnie jej się to należy. A zrelaksowana, wypoczęta, młodsza i pełna werwy będzie zadowolona i pogodna. Jak łatwo się domyślić Mama w takim nastroju to czysta radość i sam miód dla nas wszystkich.

Zdjęcia: Shutterstock

Dodaj komentarz