Modny makijaż na lato – do wyboru do koloru!

kobieta

To, co na wybiegach modowych nie zawsze współgra z naszą codziennością. Podobnie bywa z trendami w dziedzinie makijażu. Ekstrawagancja jest dobra podczas pokazów mody, na estradzie i czerwonym dywanie,  a codzienność lub nawet „zwykłe” wieczorowe okazje rządzą się swoimi prawami. Trzeba jednak przyznać, że możliwości i propozycje, jeśli chodzi o tegoroczny, modny makijaż na lato, zapewniają naprawdę interesujący wybór i sprawdzą się idealnie w letnich stylizacjach.

Będzie się działo!

Modny makijaż na lato niejedno ma oblicze, dlatego coś dla siebie znajdą wielbicielki awangardy, klasyki, pasteli, mocnych kolorów, odważnych pomysłów i naturalności. Może być jasno i kolorowo, praktycznie no make-up i teatralnie, estradowo – na bogato. Makijażyści w trendach na tegoroczne lato podnieśli nawet rękę uzbrojoną w eye –liner na największy klasyk, jakim jest smokey eyes!

oko pmarańczowy
Kolorowe oko zamiast smokey eyes

Niech zapanuje jasność i natural look

Największym objawieniem jest niewątpliwie biały eye liner i kocie oko w wersji białej albo intensywnie kolorowej. Zamiast klasycznej mocnej czarnej kreski mamy np. smokey eye rozpływające się na mokro albo całą powiekę pomalowaną na biało lub w żywymi kolorami kolorach (pomarańczowy, żółty, zielony itp.). Bardzo dobrze czuje się uwielbiany przez wiele kobiet trend, czyli makijaż no make-up. Twarz ma jak po udanym urlopie w bajkowym SPA. Niezbędna jest tu oczywiście zadbana i naprawdę wypoczęta cera, dobrze nawilżona, lekko muśnięta olejkiem i podkreślona rozświetlaczem.

dziewczyna
No make up, naturalny wygląd

Zabłyśnij brokatem i świecidełkami

Błyszczymy, zachwycamy i olśniewamy. Co ciekawe nie tylko wieczorem, ponieważ makijaż na lato 2018 ma lśnić brokatem i kryształkami również w wersji codziennej. Brokatowe zdobienia mogą pojawiać się np. w kącikach oka, na kościach policzkowych. Brokatem akcentujemy kontur twarzy (strobing), a efekt może podkreślić twarz „zrobiona” na wet look. Do odważnych  świat należy, a zatem pójdźmy dalej – makijażyści proponują na lato kryształki naklejone np. na dolnej powiece, na policzkach, a nawet na ustach, nosie czy kościach policzkowych (taki bezbolesny piercing).

biżuteryjny makijaż
Zalśnij tego lata!

Róż w nowej odsłonie

W makijażu na lato odchodzi się od klasycznego konturowania twarzy różem czy bronzerem. Sięga się po oryginalne, nietypowe kolory, takie jak oranż, fuksja. Modnie umalowane twarze mają róż naniesiony nad kością policzkową, na skroń i łuk brwiowy. Efekt podkreśla umiejętnie zastosowany rozświetlacz.

napis
Napisy, hasła, grafiki…
fot: Imaxtree

Chodź, pomaluj… twarz

Może nie na żółto i na niebiesko, ale w oryginalne hasła, a może ważne przesłania. Można powiedzieć, że motto, hasło, postulat zawędrowało na twarz prosto z modnych niedawno t-shirtów. Napisy, wzory, grafiki pojawiają się na powiekach, na policzkach, no i nie da się ukryć, że to trend dla naprawdę awangardowych, odważnych kobiet…

Zdjęcia: pixabay.com, Imaxtree

Dodaj komentarz