Na wakacje zabierz… syrop Mucosolvan

Lato, słońce, piękna pogoda, wypoczynek nad wodą czy w górach. Wszystko zaplanowane, będziemy się relaksować, zwiedzać, bawić się… nagle dziecko staje się marudne, płaczliwe, pojawia się katar, kaszel – jednym słowem przeziębienie. Niestety infekcje przytrafiają się również latem i to wcale nie tak sporadycznie.

Dlaczego dzieci chorują latem?

Przyczyny są różne, np. dlatego , że pogoda bywa kapryśna. Zdarza nam się wyjść na spacer w czasie upałów, a wracać chłodnym wieczorem. Szczególnie nad morzem czy w górach aura bywa naprawdę zmienna.

dziewczynki
Pogoda latem bywa zmienna, przynosi chłodne wieczory

Szybkie, gwałtowne zmiany temperatur to kolejne zagrożenie dla zdrowia, czyli tak lubiane schłodzone napoje, lody czy kąpiel w zimnej wodzie, kiedy jest gorąco.

l.od
Lody podczas upałów…

 

lemioniada
…bardzo schłodzone napoje…

 

plaża
i kąpiel w zimnej wodzie – to przyczyny przeziębień

Na przeziębienie najbardziej narażone są oczywiście dzieci, których układ odpornościowy dopiero się hartuje i rozwija

Kaszel – nieodłączny towarzysz wielu infekcji

Kaszel to objaw, który bardzo często pojawia się w przebiegu choroby. Pamiętajmy, że jest to ważny mechanizm obronny, ale w przypadku małych dzieci jest też bardzo męczący, ze względu na problem z odkrztuszaniem. Kaszel mokry ma za zadanie oczyszczać drogi oddechowe, dlatego należy wspomóc takie „porządki” stosując odpowiedni lek.

muco
Mucosolvan Mini – syrop na kaszel

Mucosolvan na dziecięcy kaszel

Syrop Mucosolvan Mini może być stosowany już od 1. roku życia. Zawiera ambroksol, rozrzedza wydzielinę i uruchamia mechanizmy samooczyszczania dróg oddechowych, a także łagodzi kaszel i ból gardła. Dla małych pacjentów ważne jest również to, że syrop Mucosolvan Mini ma przyjemny smak owoców leśnych.

syrop
Kompleksowe działanie syropu Mucosolvan Mini

 

 

Zdjęcia: mucosolvanmini.pl, pixabay, shutterstock

Dodaj komentarz